Duża modernizacja placu zabaw przy Przedszkolu nr 9 wraz z powiększeniem terenu placu o 2000m2 oraz budową nowego ogrodzenia z zielenią. Wartą 200 tys. zł modernizację placu zabaw wykonano w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2018.

Na powiększonym i zmodernizowanym placu zabaw wydzielono 3 strefy zabawowe dla maluchów, średniaków i starszaków. W każdej ze stref zamontowano platformy z drabinkami i zjeżdżalniami oraz bujaki sprężynowe. Na przedszkolnym placu pojawiła się też altana do prowadzenia  zajęć letnich dla 30 dzieci, dwie piaskownice oraz ławki i śmietniki. Przy okazji odnowione zostały stare sprzęty na placu zabaw oraz zamontowano monitoring (4 kamery, centrala monitoringu z WIFI i nagrywarka). Koszt modernizacji przedszkolnego placu zabaw zrealizowanej przez firmę AVIS Ekologiczne Place Zabaw z Warszawy wyniósł 200 tys. zł.

Dodatkowo od strony torów kolejowych i ul. Mireckiego przesunięte i wymienione zostało ogrodzenie. Koszt uporządkowania terenu i wykonanie 110 metrów ogrodzenia wyniósł 48 tys. zł.